Mycie samochodu w okresie zimowym nie należy do prostych zadań, a przed przystąpieniem do działania warto zapoznać się z kilkoma ważnymi kwestiami.

Czy myć auto zimą?

Wielu z nas zastanawia się, czy w ogóle myć samochód zimą, zwłaszcza że pogoda skutecznie odstręcza od tej czynności. Odpowiedź jest jednoznaczna – mycie auta w tym okresie jest bezwzględnie wskazane, wręcz przymusowe. Dlaczego tak się dzieje?

Ulice zimą pokryte są nie tylko śniegiem czy lodem, ale także solą i pisakiem. Takie połączenie wpływa oczywiście na bezpieczeństwo na drodze, jednak jest zgubne dla karoserii samochodu. Może się bowiem przyczynić do zniszczenia lakieru – powstania zarysowań, a w konsekwencji także i rdzy.

Zabrudzenia mogą zniszczyć karoserię

Również błoto pośniegowe pojawiające się zwłaszcza pod koniec zimy i często także w jej trakcie nie służy karoserii. Jeśli zanieczyszczenia te nie będą usuwane regularnie, dojdzie do ich nagromadzenia, co będzie skutkowało trudnością w ich późniejszym usunięciu i może doprowadzić do uszkodzenia lakieru oraz uszczelek.

Mycie auta zimą – rób to regularnie

Sól drogowa, czyli chlorek sodu jest szkodliwa nie tylko dla karoserii, ale także dla felg autachłodnicy czy instalacji elektrycznej. Z tego względu warto podkreślić, iż mycie auta zimą to warunek konieczny. Umyć samochód należy więc bez względu na aurę.

Mycie samochodu zimą – zmywaj sól nawet z trudno dostępnych miejsc

Podsumowując, długotrwały kontakt soli drogowej z samochodem może przynieść ogromne szkody. Chlorek sodu wchodzi w reakcję z metalowymi częściami karoserii pojazdu, co wpływa na przyspieszenie procesu korozji najczęściej dolnych krawędzi drzwiprogów i nadkoli. Z tego względu konieczne jest regularne zmywanie soli nie tylko z łatwo dostępnych miejsc, ale również z wszelkich zakamarków.

Mycie samochodu w okresie zimowym stanowi kluczowy element dla zachowania długiej żywotności własnego pojazdu.

Mycie samochodu zimą w myjni

W okresie zimowym przy kilkustopniowym mrozie, gdy temperatura powietrza nie zachęca do jakichkolwiek prac na zewnątrz, mycie samochodu jest wówczas jedną z ostatnich rzeczy, na którą mamy ochotę. Z pomocą przychodzą myjnie samochodowe. Czy jednak jest to optymalne rozwiązanie?

Jak umyć auto w zimie? O ile zimą auto myć się powinno, jednak zdecydowanie nie w każdych warunkach i nie za wszelką cenę. Głównym problemem przy tak niskich temperaturach jest woda, w szczególności wtryskiwana pod ciśnieniem w zakamarki auta, która przedostaje się przez uszczelnienia aż w końcu błyskawicznie zamarza. W rezultacie mamy zablokowane drzwi, zamki, lusterka, a także zniszczone uszczelki.

Mycie auta zimą w myjni automatycznej – nie polecamy

Patrząc z zupełnie technicznego punktu widzenia myjnia automatyczna powinna działać w każdych warunkach, jednakże w naszym kraju myjnie automatyczne z reguły wyłączają się już przy ok 15ºC. Najważniejszą wadą tego typu usługi jest rysowanie lakieru, zwłaszcza zimą w przypadku aut pokrytych błotem pośniegowym. Z tego względu nie jest to najlepszy sposób na mycie samochodu zimą.

Mycie auta w myjni bezdotykowej – zachowaj ostrożność

Myjnia samoobsługowa pozwala nam szybko i sprawnie umyć samochód zimą. Pamiętajmy, aby spłukać cały samochód wodą zdemineralizowaną. Następnie włączmy program mycia detergentem i ponownie spłukujemy całe nadwozie samochodu. Dzięki temu samochód jest znacznie mniej narażony na korozję. Nie zapominajmy również o dokładnym wytarciu resztek wody i nawoskowaniu nadwozia. Pozwoli to stworzyć to powłokę ochronną, która nie tylko utrudni przywieranie brudu i błota, ale również ułatwi kolejne mycie samochodu. zimą. Zaletą tego typu myjni jest możliwość dokładnego wypłukania soli drogowej z nadkoli i podwozia.

Myjnie ręczne – optymalne rozwiązanie odnośnie mycia auta zimą

Na zamknięte obiekty pogoda nie wywiera żadnego znaczącego wpływu, stąd myjnia ręczna jest dobrym rozwiązaniem na mycie auta zimą. Specjaliści po pierwsze dokładnie umyją nasze auto, a po drugie, jeśli zajdzie konieczność przedmuchają newralgiczne zakamarki sprężonym powietrzem oraz dokonają zabezpieczenia uszczelek. W myjni ręcznej solidnie umyjesz i nawoskujesz karoserię bez względu od pogody panującej na zewnątrz.

Mycie ręczne – poczekaj na okno pogodowe

Mycia auta w zimie możesz dokonać także na własnym podwórku. Najlepiej jednak poczekać aż minął mroźne dni i temperatury zaczną oscylować powyżej zera. Podczas mrozu jest to niewskazane, gdyż woda wnika w szczeliny i szybko zamarza, co może prowadzić do uszkodzenia lakieru, a także zniszczenia uszczelki.

Pamiętaj o osuszeniu karoserii idealnie, jeśli masz do dyspozycji garaż, w którym samochód będzie mógł bezpiecznie wyschnąć.

Myjnie automatyczne oferują szereg praktycznych funkcji, chcąc myć samochód zimą, możesz skorzystać również z myjni ręcznej.

Preparaty do pielęgnacji samochodu zimą – oto jak dbać o auto zimą

Czym myć samochód zimą? Jak powinna wyglądać pielęgnacja auta w tym trudnym okresie?

Preparaty chemiczne do mycia, których używamy w okresie zimowym, różnią się od specyfików, przeznaczonych do użytkowania latem, wiosną czy jesienią. Powodem tej rozbieżności są specyficzne zimowe warunki atmosferyczne – niska temperatura, mróz czy śnieg. Pierwszą kwestią, o której należy pamiętać jest jednak odpowiednia temperatura wody, której użyjesz do umycia swojego samochodu. Nie może być ona zbyt zimna, gdyż w przeciwnym wypadku, powierzchnię pojazdu pokryje cienka warstwa lodu.

Czym powinny charakteryzować się preparaty, wykorzystywane do mycia i pielęgnacji samochodu, gdy temperatura zbliża się do zera stopnia Celsjusza? Takowe środki muszą odznaczać się wysokim poziomem odporności na niskie temperatury, zapewniając skuteczne działanie niezależnie od warunków atmosferycznych. Postaw na te, które wyróżniają się niską temperaturą zamarzania – aby w przypadku, gdy temperatura spadnie poniżej dziesięciu stopni Celsjusza, preparat nie stracił swoich pierwotnych właściwości. Preparatów tych możesz zacząć używać już jesienią.

Pierwszą propozycją w postaci produktu, który perfekcyjnie zniesie zimowe mrozy, jest szampon do mycia samochodu z woskiem od Bioline. Łączy on w sobie gruntowne mycie z pielęgnacją i nabłyszczaniem auta przy pomocy wosku. Dzięki niemu nie tylko oczyścisz powierzchnię swojego pojazdu, ale nadasz mu również efektownego błysku.

Kolejnym rozwiązaniem jest szampon do pielęgnacji samochodu od producenta APP. Do jego największych zalet należy przede wszystkim wielofunkcyjność oraz uniwersalność. Świetnie sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju powierzchni samochodowych, odznaczając się skutecznym, ale jednocześnie bezpiecznym dla auta działaniem.

Jeżeli chcesz natomiast zainwestować w nieco droższe opcje, możesz postawić na zestaw do mycia samochodu Eco Shine. Składa się on z kilku elementów, takich jak preparat do usuwania metalicznych zanieczyszczeń, skoncentrowany szampon z dodatkiem wosku czy preparat z nanocząsteczkami krzemu.

Po dokładnym umyciu i oczyszczeniu nadwozia nie zapomnij o jego wytarciu i zabezpieczeniu. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się woski syntetyczne, które odznaczają się bardzo wysoką trwałością. Przykładem może być Fusso Coat od firmy Soft99, który potrafi utrzymać się nawet kilka miesięcy na lakierze w trudnych warunkach atmosferycznych.

Odpowiednie preparaty w doskonały sposób usuwają zabrudzenia, pierwszorzędnie radzą sobie na mrozie, jednocześnie nie niszcząc lakieru i chroniąc jego strukturę.

Jarex24 – niezawodność i wiele lat doświadczenia

Masz problem ze swoim samochodem, który nieoczekiwanie zatrzymał się na drodze? Twój pojazd potrzebuje gruntownej naprawy powypadkowej? A może po prostu przyszedł sezon na wymianę opon, a Ty chcesz zainwestować w wysokiej jakości ogumienie? Niezależnie od problemu, z jakim się borykasz, firma Jarex24 oferuje niezawodną pomoc, świadczoną przez szerokie grono fachowców z wieloletnim i bogatym doświadczeniem w branży.

Jarex24 oferuje całodobową, kompleksową pomoc drogową, wliczając w to holowanie samochodów ciężarowych, autobusów oraz tirów, a także ratownictwo drogowe.

Specjalistyczny sprzęt i rozległa wiedza umożliwiają wykonywania zabiegów, związanych z naprawąwymianą oraz regeneracja poszczególnych części pojazdu. Wulkanizacjamechanika samochodowablacharstwo i wiele, wiele więcej, a do tego duży depozyt parkingowy wraz z autami zastępczymi pozostający do dyspozycji klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *